گروه مهندسی کدکرنر

چرا طراحان و توسعه دهندگان باید با هم کار کنند؟

چرا طراحان و توسعه دهندگان باید با هم کار کنند؟

به نظر یه ایده مشترک میاد: طراحان و توسعه دهندگان باید با هم کار کنند.


اما اغلب این افراد در حین کار روی یک پروژه، به صورت جداگانه کار می‌کنند . طراح برای ایجاد عناصر و سافت باکس‌ها و تایپوگرافی که عالی به نظر می‌رسند کار می‌کند، در حالیکه توسعه دهنده کدها و تهیه متریال برای نشر وب را آماده می‌کنند و این می‌تواند باعث اختلاف بین طراح و توسعه دهنده وب در خود طراحی نهایی شود.

اگر طراحان و توسعه دهندگان از شروع تا پایان کار پروژه با هم  کار کنند، نتیجه یک پروژه وب یکپارچه با زیبایی، رابط کاربر زیبا و کد تمیزمی‌شود. کار کمتر و دوباره کاری در طول فرآیند مشترک وجود دارد، که امید به پروژهایی است که در زمان کمتر تکمیل شود.

طراح در برابر توسعه دهنده

Why Designers and Web Developers Must Work Together

طراحان وب معمولاً از نرم‌افزارهای طراحی گرافیکی مانند Photoshop و Illustrator برای ایجاد وب سایت استفاده می‌کنند. سپس این زیبایی‌شناسی با استفاده از HTML، جاوا اسکریپت، CSS و دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی به وسیله یک توسعه دهنده وب کدنویسی می‌شود تا همه چیز روی وب کار کند.

در حالیکه طراحان و توسعه دهندگان ممکن است اغلب از اتاق‌های جداگانه یا حتی کشورهایی جداگانه کار کنند که هرکدام به مهارت‌های دیگری برای ایجاد یک وب سایت کامل نیاز دارند. بنابراین بهتر است با هم‌کار کنند.

مزایای کار با یکدیگر:

به سادگی، بزرگترین دلیلی که ایجاب می‌کند که طراحان و توسعه دهندگان با یکدیگر همکاری کنند، ایجاد یک پروژه وب کامل‌تر است. از نگاه به تعاملات با تجربه، پروژه تنها زمانی که طراحان و توسعه دهندگان با یکدیگر همکاری می‌کنند اثربخشی بهتری دارد.

درحالیکه درباره طراحان و توسعه دهندگانی که با همکار می‌کنند صحبت می‌کنیم، فراموش نکنید که طراحان تعاملی‌تر را به همکاری دعوت کنید.

مزایای دیگر این همکاری:

·         مجموعه ای از چشماندازها برای دیدن همه چیز و پیدا کردن نقص یا اشتباه ریز و درشت

·         طوفان مغزی خلاق و طراحی بیشتر

·         یک تجربه کامل تر، زیرا طراحان می توانند درک کنند که توسعه دهنده قادر به ایجاد چیست

·         وقتی یک محصول به پایان رسید تمام قطعات آن یکپارچه تر به نظر می رسد که همراه با زیبایی شناسی است

·         شما چیزی در مورد چگونگی کار طراحی / توسعه یاد خواهید گرفت

·         ادغام ایده هایی برای یک دید کلی درباره آنچه که قرار است پروژه نهایی باشد

·         تمرکز بر ماموریت و اهداف پروژه طراحی شده

معایب همکاری این دو بزرگوار

در حالی که من دوست دارم بگویم هیچ گونه مخالفی برای کار کردن وجود ندارد، جنبه‌های منفی زیادی برای این همکاری وجود دارد. اما دو چیز اصلی برای بررسی وجود دارد:

1-        هزینه‌های مربوط به داشتن همه در یک زمان وجود دارد، به خصوص اگر کارگرها نوعاً در یک مکان نباشند، می‌توانند از ابزارهایی برای به اشتراک گذاری و به اشتراک گذاری آنلاین برای برقراری ارتباط استفاده کنند.

2-      گاهی اوقات مردم مخالفت می‌کنند. اما همه ما بزرگ شده‌ایم، درست است؟ میتوانیم به یکدیگر کمک کنیم.

کارهایی که میتوان انجام داد:

Wireframes

حالا که به تمامی دلایل فکر می‌کنید که چرا باید با یک طراح یا توسعه دهنده شوید، چطور می‌توانید آن را عملی کنید؟ ساده است، با ارتباطات واضح و ساده شروع می‌شود.

طراحان وب و توسعه دهندگان وب باید اولین پروژه را در نظر بگیرند و در طول فرایند تصویر بزرگ پروژه را در نظر بگیرند که با آن تصمیم گیری نهایی انجام می‌شود. درک کنید که شما بعضی از آنها را پیروز خواهید شد و بعضی از آن‌ها را از دست می دهید.

بهترین مکان برای شروع این است که با همکار طراح یا توسعه دهنده خود به ناهار، یا قهوه یا راه رفتن بروید. قبل از اینکه طرح یا طرح اولیه خود را رسم کنید، او و یا سبک خود را بشناسید. در مورد چگونگی برنامه ریزی برای همکاری به عنوان یک تیم بحث و گفتگو کنید.

هر کسی که در پروژه شرکت دارد باید یک نقطه برای بررسی هر فرد دیگری داشته باشد (شاید حتی اگر آن را در تقویم پروژه برنامه‌ریزی کنید) تا مطمئن شوید که همه در حال انجام‌وظیفه هستند. به یاد داشته باشید که مهربان باشید؛ انتقاد سازنده ارائه دهید و پذیرای بازخورد دیگران باشید و به این واقعیت که می‌خواهید چیزهای جدید را در طول مسیر یاد بگیرید صادق باشید.

5 نکته برای طراحان:

1-        تئوری طراحی را به شیوه ای ساده توضیح دهید تا به توسعه دهندگان بفهمانید که زیبایی شناختی از چه چیزی به دست می آید.

2-      عناصر تعاملی طراحی را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات برای مراحل مختلف به صورت تعاملی طراحی شده اند.

3-     کامل طراحی کنید، کاملا انتظار نداشته باشید که یک توسعه دهنده قطعات کپی و ویرایش کند. یک عنصر برای هر قسمت ایجاد کنید و آن را کاملاً آماده کنید.

4-      درخواست کمک در طول راه. اگر مطمئن نیستید که یک فونت خاص در یک وب سایت کار کند، بپرسید.

5-      عناصر طراحی را در قالب های فایل قابل استفاده و با وضوح و اندازه مناسب برای استفاده از وب فراهم کنید.

5 نکته برای توسعه دهندگان:

1-        درباره طراحی بدانید. دانستن یک نظریه کوچک از لحاظ رنگ و نوع و حتی زبان لاتین می تواند راه طولانی باشد.

2-      در مورد کاری که می‌توانید و نمی‌توانید انجام دهید، صادق باشید. اگر یک طراح در حال پایین رفتن از مسیری است که قرار نیست در وب ترجمه شود، سریع‌تر چیزی به او اطلاع دهید.

3-     برای پاسخ به سوالات و کمک در طول فرآیند طراحی در دسترس باشید.

4-      از اول وارد فرآیند کار شوید. در مورد ایده‌های طراحی که با ux همکاری خواهند کرد کمک کنید.

5-      یکپارچگی طراحی - حتی بخش‌هایی که نمی‌خواهید و یا با آن موافق نیستید را در فرآیند توسعه حفظ کنید. شما تنها با تغییر دادن چیزها به صورت بصری بدون "توسعه" دشمن خواهید شد.

یکی از بزرگترین توصیه های برای طراحان و توسعه دهندگان این است که همه چیز جدید نیست اما هنوز هم مرتبط است. "Manifesto for Development Software Agile" چهار اصل را برجسته می‌کند که همه طراحان، طراحان وب و طراحان تعاملی باید با آن زندگی کنند.

1-        افراد و تعاملاتشان در مورد فرایندها و ابزارها

2-      نرم‌افزار کاری بر روی سندسازی جامع

3-     هم‌کاری مشتری درباره مذاکرات قرارداد

4-      پاسخ به تغییر پس از یک برنامه

توانایی‌هایی که همه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند:

Skills

برای کمک به ایجاد فاصله بین طراحان و توسعه دهندگان و برای کار بهتر در کار، هر دو نفر باید به زبان یکدیگر صحبت کنند. طراحان و توسعه دهندگان باید شروع به گسترش برنامه‌های خود کنند.

هر طراح وتوسعه دهنده ای باید یک درک و دانش پایه داشته باشد:

·         اصول طراحی مانند رنگ، فضا و تایپوگرافی

·         فرمت‌های تصویر بهینه شده و اندازه

·         درک پایه html و css

·         استفاده از قلم‌های وب

·         گرایش‌ها در طراحی و توسعه

·         شناخت نیازها و خواسته‌های کاربر

·         شبکه‌ها، چارچوب و تبلیغات

جمع بندی

سوال اصلی این است که چرا طراحان و توسعه دهندگان باید با هم‌کار کنند، اما چگونه آن‌ها می‌توانند کار بهتری داشته باشند و وظایف دیگری را درک کنند. در پایان روز ، هر دو حرفه یک هدف واحد دارند: ایجاد یک وب سایت فوق‌العاده و چشم نواز با هسته قدرتمند و ظاهری جذاب.

چیزی که ما باید مدام به آن فکر کنیم، طراحی و توسعه است. از آنجا که واقعیت این است که همه‌ی هدف توسعه طراحی و طراحی وب توسعه است. شما نمی‌توانید یکی بدون دیگری داشته باشید، و همانطور که طراحی وب به طور فزاینده‌ای پیچیده می‌شود، این موضوع حتی بیش از این هم صادق خواهد بود. بنابراین چیزی که ما نیاز داریم یک توصیف شغلی جدید یا عنوانی است که نشان می‌دهد طراحان و توسعه دهندگان وب به هم متصل شده‌اند.

 

منبع: designmodo

به اشتراک گذاری

Design and development by © CODECORNER & All Right Reserved